Soutěž "Energetická tipovačka" pro EA

Soutěž "Energetická tipovačka" pro EA

Rozumíte cenovému vývoji energetických komodit? Sázíte na technickou analýzu, sledujete geopolitickou situaci nebo Vám přeje štěstí? Zapojte se do soutěže „Energetická tipovačka“ Institutu energetické ekonomie a vyhrajte věcné i finanční ceny! Stačí vždy do konce kalendářního měsíce zaslat na adresu svůj tip na cenu předem stanovené komodity na konci měsíce příštího.

Soutěžící, který na jedno desetinné místo nejpřesněji odhadne cenu dané komodity dle kurzovního lístku na webu IEE se může těšit na knižní cenu. Na konci akademického semestru pak proběhne velké traderské finále, kdy budou soutěžící zasílat své tipy na ceny všech čtyř komodit uváděných na našem webu. Vítěz takového finále obdrží měsíční předplatné elektronické verze deníku Financial Times, finanční odměnu ve výši 1000 Kč a certifikát znalce trhů energetických komodit podepsaný výkonným ředitelem IEE.

 

Pravidla soutěže

Principem hry je podat měsíční odhad vývoje kurzu konkrétní energetické komodity. K poslednímu dni každého kalendářního měsíce budou soutěžící na adresu zasílat svůj tip na cenu, za kterou se bude konkrétní energetická komodita obchodovat na konci měsíce následujícího. Obchoduje se cena elektřiny (F PXE CZ BL CAL-17) a zemního plynu (G PXE CZ BL CAL-17) na PXE, ropy Brent a zemního plynu (US index). Zpráva, kterou bude soutěžící zasílat svůj tip, musí obsahovat jméno a příjmení soutěžícího, adresu bydliště a mailový a telefonický kontakt. IEE se zaručuje, že dané údaje budou využívány pouze k účelům soutěže a v souladu s ochranou osobních údajů.

Cena se tipuje na jedno desetinné místo a jako určující se berou data, jež budou na kurzovním lístků na webu IEE ve 20h v den uzávěrky. Data jsou přebírána z webu kurzy.cz. Výherce, který tak např. 31. března zašle nejlepší tip na cenu ropy k 30. dubnu, bude následně osloven manažerem soutěže a dohodnou se na předání ceny pro vítěze. V každém semestru budou probíhat vždy tři kola soutěže a dopředu bude specifikováno, jaká komodita se soutěží. Na konci semestru pak bude probíhat velké finále, kdy výherce obdrží předplatné Financial Times, finanční odměnu ve výši 1000 Kč a certifikát znalce trhů energetických komodit.*

 

Kalendář soutěže

Letní semestr 2016:

16. března (uzávěrka tipů) na cenu ELEKTŘINY (F PXE CZ BL CAL-17) k 31. březnu; cena pro vítěze

31. března (uzávěrka tipů) na cenu ROPY Brent k 30. dubnu; cena pro vítěze

30. dubna (uzávěrka tipů) na cenu ZEMNÍHO PLYNU (G PXE CZ BL CAL-17) k 31. květnu; cena pro vítěze: publikace "Trh s plynem" (Kolektiv autorů), vydáno Asociací energetických manažerů

31. května (uzávěrka tipů) na cenu ELEKTŘINY, ZEMNÍHO PLYNU, ROPY a UHLÍ k 30. červnu

 

Zimní semestr 2016:

30. září (uzávěrka tipů) na cenu UHLÍ k 31. říjnu

31. října (uzávěrka tipů) na cenu ELEKTŘINY 30. listopadu

30. listopadu (uzávěrka tipů) na cenu ROPY 31. prosince

31. prosince (uzávěrka tipů) na cenu ELEKTŘINY, ZEMNÍHO PLYNU, ROPY a UHLÍ 31. ledna

 

SOUTĚŽ JE NADÁLE URČENA JEN STUDENTŮM ENERGY ACADEMY. 

Děkujeme za pochopení.

 

* Pořadatel si vyhrazuje právo pravidla soutěže kdykoliv dle potřeby upravit nebo doplnit, včetně možnosti soutěž přerušit nebo ji ze závažných důvodů zcela odvolat.

 

 

Institut energetické ekonomie > Soutěž "Energetická tipovačka" pro EA

Energetika v událostech

 

 

 

 

IEE na Facebooku 

 

Twitter

 

 

Partneři