Přednášky

24.9.2013 Pozvánka na přednášku "Situace na trhu s elektřinou" (01/10/13)

Se začátkem zimního semestru pro Vás Institut nergetické ekonomie opět nachystal sérii přenášek zabývající se tématikou energetické ekonomie. Ta první proběhne v úterý 1.10. od 18:00 v místnosti RB211. 
Pozvání přijal analytik J&T Michal Šnobr. Připraveno je pro Vás zajímavé téma: Situace na trhu s elektřinou - příležitosti pro investování. Akce se samozřejmě započítává do certifikátu vydávaného IEE.
Těšíme se na Vaši účast

Tým IEE

fotogalerie>> více

17.4.2013 Pozvánka na přednášku "Vyplatí se nám jaderné technologie" (25/04/13)


Ve čtvrtek 25.4. vystoupí v rámci Institutu energetické ekonomie předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová, která bude mluvit na téma „Vyplatí se nám jaderné technologie?“. Přednáška proběhne v místnosti RB210 od 19:45.

V samotné přednášce a následné diskuzi určitě zazní zajímavé názory a postřehy paní Drábové stranou velice aktuálních témat, kupříkladu kontextu vrcholící fáze souboje společnosti Westinghouse a konsorcia MIR.1200 o dostavbu Temelína a následků vítězství té či oné strany pro trh s elektřinou a celkově energetickou bezpečnost v ČR. Dále určitě nebudou chybět komentáře k německé politice stranou jádra a dopadům této politiky na českou energetiku. V neposlední řadě pak zcela určitě zazní dotazy na tvz. "jaderný tunel" a tedy na nástroje podpory samotné výroby jaderné energie, tak aby vůbec existovala reálná možnost návratnosti investic pro soukromý sektor, k čemuž vlastně směřuje i samotný název celé přednášky.

Všechny Vás tímto srdečně zveme a těšíme se na Vaší účast.

Tým IEE více

8.3.2013 Pozvánka na přednášku "Přeshraniční obchodování s el." (20/03/13)

Ve středu 20. 3. 2013 proběhne první z přednášek IEE tohoto semestru, a to v rámci předmětu Analýza trhů energetických komodit, přístupná bude ale i veřejnosti. 

Přednášet bude Martin Palkovský ze společnosti ČEPS na téma: Přeshraniční obchodování s elektřinou. Přednáška bude probíhat od 18:00 v učebně SB323 a bude se započítávat do certifikátu IEE. Více informací bude následovat na FB a webu. 

Těšíme se na Vaší účast. 

Tým IEE více

18.11.2012 Pozvánka na přednášku "Trendy evropské energetiky" (21/11/12)

Nejbližší přednáška Institutu energetické ekonomie již tuto středu:

V rámci předmětu "Analýza trhů energetických komodit vystoupí již tuto středu 21.11.2012 Jan Kerner (Senior Market Development Leader) ze společnosti GE Energy s tématem Trendy evropské energetiky: co ovlivňuje rozhodování o investicích do energetické infrastruktury? 

Absolvování přednášky se započítavá do účasti v rámci Certifikátu Institutu energetické ekonomie.

Přednáška se uskuteční v mítsnosti SB112 od 18:00.

Těšíme se na Vás! více

9.11.2012 Pozvánka na přednášku "Energie made in CZ" (13/11/12)


Institut energetické ekonomie si Vás dovoluje pozvat na přednášku na téma “Energie made in Czech Republic”

Arabové mají ropu, my Češi máme uhlí. Česká republika má unikátní šanci stát se energetickou velmocí v Evropě. Máme vlastní zdroje, které nám umožní být nezávislí a vydělávat.

O podnikání v energetickém průmyslu, zejména pak v oblasti těžby uhlí, přijde hovořit pan Ing. Jan Dienstl, spolumajitel a místopředseda představenstva uhelné společnosti Czech Coal a.s., přední společnosti v českém těžařském průmyslu.

Přednáška se uskuteční v úterý 13. listopadu od 19:45 na VŠE v místnosti RB212

Těšíme se na Vás!

Účast na přednášce se započítává do Certifikátu IEE. více

26.10.2012 Pozvánka na přednášku "Trh s ropou" (01/11/12)

Institut energetické ekonomie si Vás dovoluje pozvat na přednášku na téma „Trh s ropou a jejími deriváty“. O fungování trhu s jednou z nejdůležitějších komodit, která hýbe světem, bude hovořit pan Vladimír Langhamer, CEMS MIM, který pracuje jako Managing Director pro přední evropskou společnost v oblasti zpracování ropy a výrobě paliv.

Přednáška se uskuteční 1. listopadu 2012 od 19:45 na VŠE v místnosti RB211.

Těšíme se na Vás!

Účast na přednášce se započítává do Certifikátu IEE více

21.10.2012 Pozvánka na přednášku "Výroba elektrické energie" (24/10/12)

V rámci předmětu "Analýza trhů energetických komodit" vystoupí absolvent ČVUT Ing. Lukáš Jůza, specialista financování projektů výroby elektrické energie z obnovitelných zdrojů v Komerční bance, s příspěvkem "Výroba elektrické energie". Přednáška se uskuteční ve středu 24. října od 18:00 v učebně SB112 na VŠE.

Absolvování přednášky se započítává do Certifikátu IEE.

Budeme se na Vás těšit. více

9.10.2012 Pozvánka na přednášku "Krizové situace v přenosové soustavě" (15/10/12)

Institut energetické ekonomie si Vás dovoluje pozvat na přednášku na téma „Krizové situace v přenosové soustavě.“

Problémům, kterým čelí společnost ČEPS a.s. jako výhradní provozovatel přenosové soustavy na území České republiky, se bude věnovat ředitel sekce dispečerské řízení pan Ing. Miroslav Šula. Přednáška se uskuteční 15. října 2012 od 19:45 na VŠE v místnosti RB213. Detailní info zde.

Těšíme se na Vás!

Účast na přednášce se započítává do Certifikátu IEE. více

11.5.2012 Pozvánka na přednášku "Větrné elektrárny" (15/05/12)


Institut energetické ekonomie si Vás dovoluje pozvat na přednášku na téma „Větrné elektrárny: energie budoucnosti?“

Problematikou poslední přednášky letošního semestru Vás provede pan Jiří Špičák z České společnosti pro větrnou energii společně s Pavlou Smolovou, právničkou podílející se na tvorbě Energetického zákona a návazné legislativy pro výkupní ceny elektrické energie z OZE. Vystoupí i pani Monika Zitterbartová z firmy NIKO Vestas, zástupce české pobočky největšího světového výrobce větrných turbín, společnosti Vestas. 

Přednáška se uskuteční 15.května od 19:45 na VŠE v místnosti RB 213.

Tešíme se na Vás!

Účast na přednášce se započítává do Certifikátu IEE. více

16.4.2012 Pozvánka na přednášku "Obchodování s hnědým uhlím" (23/04/12)


Institut energetické ekonomie si Vás dovoluje pozvat na přednášku na téma Obchodování s hnědým uhlím.

Chcete se dozvědět, jak se obchoduje s hnědým uhlím, jaké příležitosti představuje těžba uhlí pro Evropu nebo jak pokročila technologie získávání hnědého uhlí? Podívat se blíže na trh s uhlím Vám umožní generální ředitel společnosti Czech Coal a.s. pan Luboš Pavlas.

Přednáška se uskuteční 23. dubna 2012 od 19:45 na VŠE v místnosti RB213

Tešíme se na Vás!

Účast na přednášce se započítává do Certifikátu IEE. více

Stránkování

<1 2 3 4 5 6 7 8 910 11 >
 
 
Loading...

Kalendář AKCÍ

Loading...

Kalendář AKCÍ

Energetika v událostech

 

 

 

 

IEE na Facebooku 

 

Twitter

 

 

Partneři