Přednášky

17.10.2011 Pozvánka na přednášku "Rating v energetice podle Moody's" (24/10/11)

Institut energetické ekonomie při Fakultě financí a účetnictví si Vás dovoluje pozvat na přednášku Rating v energetice podle Moody's. Zajímá Vás postup při tvorbě ratingu v jedné z největších ratingových agentur světa? Na jaké ukazatele se zaměřuje nebo jak se tvoří rating společnosti ČEZ? Nejen na tyto ale i na mnoho dalších otázek ohledně ratingu v energetice Vám odpoví viceprezident Infrastructure Finance Group v Moody's Investors Service pan Richard Miřatský.

Akce se uskuteční v pondělí 24. 10. 2011 v 19:30 v místnosti RB 210.

Účast na přednášce se započítává do Certifikátu IEE. více

13.10.2011 Pozvánka na přednášku "Spotové a termínové trhy" (18/10/11)

V rámci partnerství Institutu Energetické Ekonomie a společnosti ČEPS, a.s. vystoupí Ing. Richard Kabele, ředitel odboru Rozvoj energetických trhů (ČEPS, a.s.) s příspěvkem "Analýza současné struktury spotových a termínových trhů vybraných komodit, standardizace obchodování a burzovních kontraktů".

Přednáška se uskuteční v rámci předmětu "Analýza trhů energetických komodit". Absolvování předmětu se započítáva do Certifikátu IEE. více

29.9.2011 Pozvánka na přednášku "Fotovoltaické elektrárny: pro a proti" (02/05/11)

Dovolujeme si Vás pozvat na další přednášku Institutu energetické ekonomie tentokrát na téma fotovoltaických elektráren a s nimi spojených aktuálních otázek související regulace. Jaký je dopad výroby elektřiny z doposud instalovaných slunečních zdrojů na přenosovou soustavu? Je zajištěna bezpečnost a spolehlivost dodávek elektřiny? V současné době platí provozovatelem přenosové soustavy vyhlášený neomezený stop-stav na nové fotovoltaické zdroje. Je tento stav udžitelný a jaké jsou jeho důvody? Změny v regulaci ze strany státu jsou kritizovány za netransparentnost a potenciální retroaktivitu. Co si o tom myslí sami podnikatelé v oboru a jak to ovlivní výnosnost jejich investic?

Na výše uvedené otázky budou odpovídat zástupci obou stran. Pohled provozovatele přenosové soustavy, společnosti ČEPS, a.s., bude prezentovat pan Pavel Šolc, ředitel sekce Korporátní služby. Argumenty proti navrhovaným změnám v regulaci představí předseda České fotovoltaické průmyslové asociace pan Aleš Spáčil, který je zároveň jednatelem společnosti Coenergy Česká Republika, s.r.o.

Přednášející nejprve uvedou stanoviska obou stran a poté bude následovat diskuze.

Akce se uskuteční v pondělí 2.5.2011 v 19:30 v místnosti RB 210.

Účast na přednášce se započítává do certifikátu vydávaného IEE. více

6.3.2011 Pozvánka na přednášku "Obchodování na energetických trzích" (16/03/11)

Dovolujeme si Vás pozvat na další přednášku pod hlavičkou Institutu energetické ekonomie, která bude vyhrazena tématu datových zdrojů a analytických nástrojů pro podporu obchodování na energetických trzích.

Vystoupí specialistka Thomson Reuters Czech Republic, Ing. Lenka Filingerová, jež představí možnosti využití aplikace Thomson Reuters Eikon (novodobý nástupce platformy Reuters 3000 Xtra) pro podporu tradingu a analýz energetických trhů.

Reálné využití dat při obchodování elektřiny poté představí Ing. Juraj Bronček, head of Wallich Energry, Wallich & Matthes.

Chcete vědět co je to spark spread nebo dark spread? A jak obchodníci elektřiny poznají, zda jsou kontrakty trhem podceněny nebo přeceněny? Budeme se na Vás těšit ve středu 16.3.2011 od 19:45 v místnosti RB 213.

Změna: Původně měl na akci vystoupit Ing. Martin Matějka z ČEZu, na poslední chvíli se však omluvil. Místo něj příjde další z obchodníků s elektřinou, tentokrát z mezinárodní společnosti Wallich & Matthes, Ing. Juraj Bronček. více

20.2.2011 Pozvánka na přednášku "Jak funguje trh a obchodování" (07/03/11)

V rámci partnerství Institutu Energetické Ekonomie a společnosti ČEPS, a.s. vystoupí Ing. Jiří Strnad, ředitel sekce Zahraniční spolupráce a podpora obchodu (ČEPS, a.s.) s příspěvkem "Jak funguje český a zahraniční trh a obchodování".

Přednáška se uskuteční 7. března 2011 od 18 hod. v rámci předmětu "Analýza trhů energetických komodit". Kapacita místnosti převyšuje kapacitu předmětu o 30 míst. více

18.2.2011 Pozvánka na konferenci "Význam energetické ekonomie" (03/03/11)

Dovolujeme si Vás srdečně pozvat na první, otevírací blok přednášek pod hlavičkou IEE, který proběhne 3. března 2011 na půdě VŠE.
Tentokrát se přednášející dotknou samotného významu energetické ekonomie.

Můžeme se těšit na opravdu velmi zajímavé hosty. K tématu se vyjádří: více

17.2.2011 Pozvánka na přednášku "Role účastníků v energetice " (20/02/11)

V rámci partnerství Institutu Energetické Ekonomie a společnosti ČEPS, a.s. vystoupí Ing. Pavel Šolc, ředitel sekce Korporátní služby (ČEPS, a.s.) s příspěvky "Role účastníků v energetice" a "Český a evropský trh".

Přednáška se uskuteční 21. února 2011 od 18hod. v rámci předmětu "Analýza trhů energetických komodit". Kapacita místnosti převyšuje kapacitu předmětu o 30 míst. více

Stránkování

<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 
 
Loading...

Kalendář AKCÍ

Loading...

Kalendář AKCÍ

Energetika v událostech

 

 

 

 

IEE na Facebooku 

 

Twitter

 

 

Partneři