Přednášky

28.3.2012 Pozvánka na přednášku "Dodavatel elektřiny: měnit či ne?" (03/04/12)

Institut energetické ekonomie při FFÚ si Vás dovoluje pozvat na přednášku Dodavatel elektřiny: měnit, či ne?, která se uskuteční v úterý 3.4.2012 v 19:45 v místnosti RB 211.

Liberalizace trhu s elektřinou umožnila vznik nových dodavatelů elektřiny pro konečného zákazníka, který se tak může rozhodovat, kdo mu bude fakturovat spotřebu a tady i za jakou cenu. Na trhu před liberalizací působily tři distribuční společnosti, dnes se počet dodavatelů počítá na desítky. Jak si mezi nimi vybrat a vyplatí se měnit?

IEE pozval zástupce tradičního dodavatele v Praze a okolí, společnosti Pražská energetika, a.s., a alternativního dodavatele United Energy Trading, a.s. z holdingu EPH.

Přijďtě si poslechnout argumenty obou stran na to, proč měnit, resp. neměnit dodavatele elektřiny a jaké výhody pro zákazníka společnosti nabízí oproti konkurenci.

Přednáška se započítává do certifikátu IEE. více

27.3.2012 Pozvánka na přednášku "Trhy energetických komodit" (02/04/12)

V rámci partnerství Institutu Energetické Ekonomie a společnosti ČEPS, a.s. vystoupí Ing. Richard Kabele, vedoucí oboru Rozvoj energetických trhů (ČEPS, a.s.) s příspěvkem "Trhy energetických komodit z pohledu PPS". Přednáška se uskuteční v rámci předmětu "Analýza trhů energetických komodit" a je přístupná i externím zájemcům. Absolvování předmětu se započítáva do Certifikátu IEE. více

15.3.2012 Pozvánka na přednášku "ČEPS" (19/03/12)

V rámci partnerství Institutu Energetické Ekonomie a společnosti ČEPS, a.s. vystoupí Ing. Lenka Kovačovská, senior specialistka strategie, sekce Korporátní služby, ČEPS, a.s. s příspěvkem "Provozovatel přenosové soustavy na liberalizovaném trhu s elektřinou". Přednáška se uskuteční v rámci předmětu "Analýza trhů energetických komodit" a je přístupná i externím zájemcům. Absolvování předmětu se započítáva do Certifikátu IEE. více

28.2.2012 Pozvánka na přednášku "Uplatnění v energetice" (05/03/12)

Institut energetické ekonomie při fakultě Financí a účetnictví si Vás dovoluje pozvat na setkání o kariérních možnostech v energetickém sektoru pro studenty VŠE i jiných vysokých škol.

Na setkání se bude prezentovat HR specialistka společnosti Čeps, a.s., PhDr. Miroslava Bajziková, která představí formy spolupráce se studenty prostřednictvím stáží či tréninkových programů a možnosti uplatnění pro absolventy. Společnost Energetický a průmyslový holding, a.s. představí ředitel M&A pan Jan Špringl, který také zmíní pozice, na které pozice EPH v současné době nabírá.

Jak vypadá konkrétní náplň práce studentů a absolventů v energetických firmách krátce představí studenti a absolventi působící v různých energetických společnostech.

Miroslav Haško, associate, Energetický a průmyslový holding
Roman Jedlička, junior analytik, Power Exchange Central Europe, a.s.
Tomáš Bednář, rozvoj energetických trhů, Čeps, a.s.

Po prezentacích bude následovat diskuze i následný prostor pro neformální dotazy na účastníky. více

24.2.2012 Pozvánka na přednášku "Výroba elektrické energie" (27/02/12)

Rádi bychom Vás touto cestou pozvali na přednášku na téma "Výroba elektrické energie". Problematiku nám tentokrát osvětlí absolvent ČVUT Ing. Lukáš Jůza, specialista financování projektů výroby elektrické energie z obnovitelných zdrojů v Komerční bance.
Přednáška proběhne v rámci předmětu "Analýza trhů energetických komodit" a započítává se do Certifikátu IEE, více

7.12.2011 Pozvánka na přednášku "Stres v jádře, jádro ve stresu" (13/12/11)

Po letošních událostech v japonské Fukušimě a následné reakci německých politiků se jaderná bezpečnost a tím i otázka budoucnosti německých a evropských jaderných elektráren staly stěžejními determinanty vývoje cen elektrické energie. Jsou tyto náhlé reakce neopodstatněné, nebo se máme jádra opravdu bát? Měla by Česká republika následovat Německo nebo naopak? Je nová energetická koncepce správným krokem? Nejen na tyto dotazy Vám odpoví předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, Ing. Dana Drábová, Ph.D.

Účast na přednášce se započítáva do certifikátu Institutu energetické ekonomie. více

23.11.2011 Pozvánka na přednášku "Energetika 2011 očima expertů" (30/11/11)

Institut energetické ekonomie při FFÚ si Vás dovoluje pozvat na přednášku Energetika 2011 očima expertů, v rámci které vystoupí Ing. David Kučera, MBA, generální sekretář pražské energetické burzy Power Exchange Central Europe, a.s., a Ing. Jiří Strnad, ředitel sekce zahraniční spolupráce a podpory obchodu, ČEPS, a.s.

Hovořit se bude o tom, co podstatného se událo na trhu s elektřinou i dalšími energetickými komoditami v roce 2011. Dozvíte se současný stav i perspektivy obchodování elektřiny na pražské burze, které sjednocuje obchody pro trhy v Česku, Slovensku i v Maďarsku. Mluvit se bude i tématech, které v uplynulém roce řešil správce přenosové soustavy v souvislosti s integrací fotovoltaických zdrojů.

Na začátku přenášky promluví Ing. Igor Paholok, zakladatel Institutu energetické ekonomie, o prvním roce činnosti institutu a take o výzvách a plánech do budoucna. Vyhlásí take vítěze souteže Energy Economics Contest vol.1, která má závěrečné prezentace na programu před touto akcí v 16:00 v místnosti NB20. více

10.11.2011 Pozvánka na přednášku "Obchodování se zemním plynem" (22/11/11)

Institut energetické ekonomie si Vás dovoluje pozvat na přednášku na téma Obchodování se zemním plynem.

Chcete se dozvědet, jak se obchoduje s plynem reálně, jaké nové transportní možnosti se objevují pro Evropu nebo jak pokročila technologie skladování zemního plynu? Podívat se blíže na trh s plynem Vám umožní povolaní specialisté pan Libor Švec, vedoucí oddělení Sales Governance, a pan Philipp Hanus, vedoucí Retail Portfoliomanagementu přímo ze společnosti RWE Transgas, a.s.

Přednáška se uskuteční 22.listopadu od 19:30 na VŠE v místnosti RB 210.

Tešíme se na Vás!

Účast na přednášce se započítává do Certifikátu IEE. více

28.10.2011 Pozvánka na přednášku "Obchodování na PXE " (01/11/11)

Institut energetické ekonomie Vás srdečně zve na přednášku na téma "Obchodování na PXE", která proběhne v rámci předmětu "Analýza trhů energetických komodit" a ve spolupráci s naším partnerem Power Exchange Central Europe. S příspěvkem vystoupí Roman Jedlička, který pracuje na pozici Business Development v Power Exchange Central Europe.

Absolvování předmětu se započítává do Certifikátu IEE. více

28.10.2011 Pozvánka na přednášku "Virtuální elektrárna" (07/11/11)

Institut energetické ekonomie při Fakultě financí a účetnictví si Vás dovoluje pozvat na přednášku Virtuální elektrárna - obchodní řešení. Chcete se dozvědět více o "Facebooku" z oblasti obnovitelných zdrojů? Zajímá Vás zcela nový koncept řešení energetické otázky?

Nejen na tyto ale i na mnoho dalších otázek ohledně unikátního projektu virtuální elektrárny Vám odpoví generální ředitel Amper Market a.s. pan Jan Palaščák.

Pro bližší seznámení s konceptem virtuální elektrárny z obnovitelných zdrojů doporučujeme článek na webu Solární novinky. Odkaz zde

Přednáška se uskuteční 7. listopadu od 19:30 na VŠE, v místnosti RB 211.

Účast na přednášce se započítává do Certifikátu IEE. více

Stránkování

<1 2 3 4 5 6 7 8 9 1011 >
 
 
Loading...

Kalendář AKCÍ

Loading...

Kalendář AKCÍ

Energetika v událostech

 

 

 

 

IEE na Facebooku 

 

Twitter

 

 

Partneři