Přednášky

8.4.2018 Pozvánka: EU projekty chytrých sítí (ČEZ)

Vidíte budoucnost evropské energetiky tak jako EU? EU jistě věří, že ano. Optimální využití elektřiny z obnovitelných zdrojů či účelné snížení emisí CO2, virtuální elektrárny a inteligentní sítě, jak vypadají dnešní evropské projekty? Přijďte to zjistit na přednášku Václava Janouška z ČEZ Distribuce již 11. dubna na VŠE. více

13.11.2017 Pozvánka: Výzvy masivního rozvoje Elektromobility

Institut energetické ekonomie Vás zve na panelovou diskusi, jejíž letošním tématem jsou VÝZVY ROZVOJE ELEKTROMOBILITY. Těšit se můžete na odborníky ze společnosti ČEZ, Škoda Auto a EY, kteří představí vývojové trendy velmi mladého a dynamického odvětví elektromobilů a výzvy, před kterými stojí. 
Ti nejpovolanější odborníci z odvětví pohovoří o nutnosti transformace elektrické infrastruktury, legislativním tlaku a opatřeních ze strany EU na automobilové výrobce, dobíjení a degradaci baterií nebo o jejich ne/ekologičnosti a recyklaci. 
V druhé části konference bude prostor pro vzájemnou diskusi mezi řečníky se zapojením studentů a ostatních hostů.

Vyhraďte si proto ve středu, 29. 11. 2017 (18:00), čas na Energetickou konferenci, která je unikátní příležitostí pro setkání se zástupci z různých segmentů zasažených elektromobilovým boomem. Konference se bude konat v NB A. 

Sledujte náš facebook a tuto událost, kde budeme postupně přidávat více informací. více

20.10.2017 Lecture Invitation: Dark and bright side of renewable energies

Is the future of energy sector in renewable energy or do we see just a temporary fashionable trend? What are the main threats and prime agruments of critics?

Not only about these topic will talk Mr. Albert Juanola Freixas, Head of offshore wind at ČEZ company. To be able to fully understand functioning and influence of renewables on energy sector and economy, we will briefly go trough the basic technical principles of renewables and then discuss the business and economic side. Aslo we will take apart if or when the renewables can be competitive enougt with traditional sources of energy.  více

19.10.2017 Pozvánka na přednášku: Multi-Commodity Trading House - Jak to u nás funguje?!

Již v úterý 31.10 se můžete těšit na předášku, která bude zaměřena především na obchodování a cenové vývoje strategickcýh komodit jako je uhlí a ropa. Od Igora Paholka, předsedy představenstva společnosti EZPADA, se dále dozvíte jaký je work flow v této mezinárodní společnosti, jaké analýzy a procesy předchází samotnému obchodu nebo jaké jsou hlavní strategie obchodníka s energetickými komoditami. Nebudou chybět ani autentické reporty. V rámci diskuse bude prostor pro debatu například o vývoji a perspektivách ropy a uhlí na světových trzích, vlivu a síle OPEC nebo o útlumu těžby a spotřeby uhlí v Číně. 

Oproti přednášce Finanční a energetické trhy (út 24.10) bude tato akce zaměřena především na uhlí, ropu a konkrétního specializovaného obchodníka, kdežto první zmíněná akce bude na energetické trhy nahlížet více ze široka. Ideální tedy je navštícit obě přednášky pro získání komplexních informací. 

Akce se uskuteční v místnoti RB 212. více

19.10.2017 Pozvánka na přednášku: Finanční a energetické trhy

Jaké jsou hlavní rozdíly mezi finančním a energetickým trhem? Jaká jsou specifika obchodování s energetickými komoditami a v čem se tyto obchody liší od akciového trhu? Do jaké míry je finanční trh propojený s energetickým trhem a jak se vzájemně ovlivňují? Jak a pomocí jakých nástrojů se utvářejí energetické trh?

Nejen o tom bude v úterý 24. 10. hovořit pan Ladislav Miškovský, senior trader ze společnosti Amper Market, která se zabývá prodejem a dodávkou energií vyrobených z významné části nezávislými decentralizovanými výrobci.

Akce se uskuteční v úterý 24.10 od 18:00 v místnosti RB 212 více

26.9.2017 Pozvánka na přednášku PXE

Sérii podzimních přednášek startujeme hned z kraje semestru a máte se rozhodně na co těšit! Již v úterý 3. 10. vystoupí pan David Kučera ze společnosti Power Exchange Central Europe.

Na jeho přednášce se hlouběji dozvíte, jaké jsou vývojové trendy energetických komodit od ropy po elektřinu, jaký je očekávaný vývoj digitálního businessu a jakým způsobem může být energetika ovlivněna právě digitálním businessem. Řeč bude i na téma umělé inteligence a blockchain, které mají potenciál značně změnit dosavadní zavedená pravidla.


Místnost: RB 209

Akce je pro veřejnost a je zdarma více

28.4.2017 Pozvánka: Slasti a strasti evropské integrace (ČEPS, a.s.)

Co získáváme a co obětujeme při zavádění evropského vnitřního trhu s energiemi aneb jak opustit suverenitu a co jsme vybudovali v kontextu nových výzev? více

28.4.2017 Budoucnost energetiky v rámci 4. průmyslové revoluce

Je nám potěšením pozvat Vás na přednášku  pana Kamila Čermáka z ČEZ ESCO na téma "Budoucnosti energetiky v rámci 4. průmyslové revoluce" s podtitulem ČEZ ESCO – chytrá budoucnost, která se uskuteční 10.5. v 11.00 v místnosti SB335. více

22.4.2017 Pozvánka: Obchodování s energiemi - cena versus riziko (Amper Market)

IEE vás zve na přednášku firmy Amper Market na téma "Obchodování s energiemi - cena versus riziko", která se zaměří na tři hlavní body: fixní cena a postupný nákup, sezónnost nákupu v roce, vývoj denního trhu vs. cena budoucí dodávky. Hostem bude obchodní ředitel Amper Market, pan Viliam Grácz.  Již ve čtvrtek 27.4.2017 od 18:00 v místnosti RB 212, VŠE. více

16.4.2017 Pozvánka: MOL - Dynamika vývoje trhu pohonných hmot

IEE vás zve na další přednášku tohoto semestru, tentokrát na téma vývoje trhu pohonných hmot. Pozvání přijal Josef Sládek, Supply&Sales Manager společnosti MOL Česká republika, spol. s r.o.. DEJTE NÁM VĚDĚT, že se zúčastníte na https://goo.gl/forms/f378uXLzheFchvAK2. více

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >
 
 
Loading...

Kalendář AKCÍ

Loading...

Kalendář AKCÍ

Energetika v událostech

 

 

 

 

IEE na Facebooku 

 

Twitter

 

 

Partneři