Ohlédnutí: Kariérní večer "Najdi se v energetice"

5.5.2016

IEE uspořádal již šestý kariérní večer. Tentokrát se zástupci ČEZ, ČEPS a Exxon Mobil.

Ve čtvrtek 28. dubna hostila VŠE tradiční akci, jíž Institut energetické ekonomie rozvíjí své hlavní poslání, tedy umožnit přímý kontakt studentů a zástupců firem. Akce se uskutečnila v osvědčeném formátu, kdy za každou společnost prezentovali zástupce HR a zároveň relativně čerstvý absolvent.

Slova se nejprve ujali Jana Rottová (specialistka personalistiky) a Radek Adamec (specialista zahraniční spolupráce a podpory obchodu) ze společnosti ČEPS. Rottová kromě dobrých tipů pro postup při sebeprezentaci např. zmínila, že v rámci (obvykle 2-3 kolového) přijímacího řízení se uchazeč o místo již v prvním kole setkává se svým případným přímým nadřízeným. Adamec pak přiblížil svůj dynamický rozvoj a růst v oddělení Jiřího Strnada, který se účastnil naší předvánoční konference „Rok 2015 v energetice.“

Zástupci společnosti ČEZ, Romana Květoňová (HR Expert, vedoucí programu ČEZ Potentials) a Martin Vožech (projektový manažer, ČEZ ICT Services), se věnovali zejména svému trainee programu ČEZ Potentials. Bylo zmíněno, že uchazeči o práci ve firmě ČEZ by se měli v první řadě obrátit na portál kdejinde.cz. Rovněž zdůraznili, že v rámci trainee programu je kladen velký důraz na seberozvoj prostřednictvím firemních školení a kurzů vč. osobního koučinku. Již jako trainees mohou zaměstnanci uplatnit své schopnosti v rámci konkrétních projektů, za něž nesou odpovědnost.

Jako třetí se slova ujali Veronika Drozenová (Recruitment CoE Advisor)a Petr Polách (Credit Analyst) z nadnárodní společnosti Exxon Mobil, která pouze ve své pražské pobočce zaměstnává zhruba 1200 zaměstnanců. V pražském Business Support centru sídlí celkem pět oddělení, v nichž vládne skutečně multikulturní prostředí: v kancelářích můžete narazit na 66 národností mluvících 22 jazyky. Soužití této pestré skladby zaměstnanců je umožněno nezbytným předpokladem zaměstnance Exxon Mobil, jímž je velmi dobrá znalost angličtiny, která je komunikativním jazykem i v Praze.

Večer byl jako každý rok zakončený rautem v prostorách Akademického klubu na VŠE, kde jednotliví studenti a zájemci o práci dostali prostor pro neformální rozhovor se všemi zástupci společností.

Prezentace naleznete v sekci ke stažení.

Institut energetické ekonomie > Kalendář akcí > Přednášky > Ohlédnutí: Kariérní večer "Najdi se v energetice"