Ohlédnutí za začátkem semestru v IEE

18.10.2017

Ohlédnutí za začátkem semestru v IEE

Začátek semestru jsme odstartovali hned 3 akcemi v jediném týdnu. Našim prvním letošním hostem byl pan David Kučera, generální sekretář Power exchange central europe (PXE), který v úterý 3. 11 hovořil o současných a budoucích trendech na trzích s elektřinou. Mohli jsme se mimo jiné dozvědět, co jsou to kruhové toky elektřiny které putují ze severního Německa přes Českou nebo Polskou republiku do jižního Německa a jak souvisí s něterými neuváženými rozhodnutími ohledně výstavby obnovitelných zdrojů. Dále byla řeč o struktuře ceny elektřiny a o dopadu digitalizace na energetický sektor. Celou prezenaci z přednášky naleznete níže.

Další den nás čekala více než 4 hodinová cesta do Bratislavy, kterou jsme absolvovali společně se zaměstnanci našeho partnera – společností MOL. Cesta to byla dlouhá, ale rozhodně nebylo čeho litovat, jelikož jsme měli jedinečnou příležitost nahlédnou do nitra rafinerie Slovnaft a přesvědčit se na vlastní oči, o jak složitý a obrovský komplex se jedná. Ročně se zde zpracuje 6 mil tun ropy a vyrobí se produkty jako jsou pohonné hmoty, plasty, topné oleje, chemické výrobky, aditiva nebo motorové oleje. Celková délka instalovaného potrubí činí kolem 170 tis. km, což je téměř polovina vzdálenosti mezi Zemí a měsícem. V areálu bohužel není dovoleno fotit ani natáčet, proto se sem budete muset přiště vypravit s námi.

 návštěva_rafinerie.jpg

Ve čtvrtek jsme prezentovali Institut energetické ekonomie na Dni studentských organizací v atriu Rajské budovy VŠE, kde si studenti mohli vyzkoušt Energy kvíz a vyhrát praktické předměty od našich partnerů. Ptali jsme se například na to, kdo je největším producentem energie ze slunce nebo která země má nejvíce jaderných elektráren. Pokud znáte odpověď, můžete se o ni s námi podělit na některé z dalších akcí na VŠE. 

Institut energetické ekonomie > Ze světa energetiky > Ohlédnutí za začátkem semestru v IEE
Loading...

Ze světa energetiky

Stránkování

<1 2 34 >
 
 
Loading...

Ze světa energetiky

Stránkování

<1 2 34 >
 
 

Energetika v událostech

 

 

 

 

IEE na Facebooku 

 

Twitter

 

 

Partneři